O nás
  • V rámci projektu Zdravá spermie se v Medicínském centru Praha specializujeme na problematiku mužské neplodnosti.
  • Provádíme podrobné analýzy ejakulátu, mikrobiologické vyšetření a vyšetření na průtokovém cytometru.
  • Pomáháme mužům, kteří: 
    • mají zájem nechat si preventivně vyšetřit kvalitu svých spermií,
    • se snaží založit rodinu,
    • už absolvovali vyšetření (spermiogram) v jiném zdravotnickém zařízení a rádi by své výsledky a další postup konzultovali s našimi odborníky.

Medicínské centrum Praha, jako jedno z mála pracovišť, provádí vyšetření spermií pomocí moderního průtokového cytometru. Oproti běžným metodám je schopen zanalyzovat několik desítek tisíc spermií najednou a tím získat detailní informace o jejich stavu. Toto vyšetření doporučujeme vážným zájemcům o početí potomka či mužům, kteří patří do rizikových skupin.

Naše klinika se mimo jiné dlouhodobě věnuje progresivním oblastem medicíny, jako jsou imunologie a genetika. Díky tomu poskytujeme komplexní poradenství a vyšetření s přesahem do dalších medicínských oborů. Dokážeme tak výsledky vyšetření spermií posoudit v širších souvislostech.

Výsledky s vámi rádi proberou odborníci na oblast mužské neplodnosti, prevence a výživy. Díky úpravě některých návyků lze proces zhoršování kvality spermií zvrátit nebo alespoň zpomalit.

Naši odborníci

MUDr. Barbora Grillová
Infekční a pohlavní choroby a jejich diskrétní léčba
MUDr. Barbora Grillová působí v rámci Medicínského centra Praha jako specialistka na venerologii a infekční onemocnění. Právě pohlavní choroby mohou mít zásadní vliv na schopnost reprodukce a kvalitu spermií.
MUDr. Radek Klubal
Imunologická onemocnění, jejich léčba a genetika
Přední český odborník v oblasti dermatovenerologie, imunologie, a infekčního lékařství. Je garantem projektu Zdravá spermie.
Mgr. Kateřina Vokounová
Výživové poradenství, prevence, zvýšení kvality spermií s ohledem na životní styl
S ohledem na rozbor výsledků spermiogramu vám Mgr. Kateřina Vokounová doporučí vhodné doplňky stravy a úpravu životosprávy.
MUDr. Silvie Růžičková
Konzultace výsledků vyšetření a možných příčin neplodnosti, prevence, genetika
Ve své více než 20tileté praxi klinického genetika se věnuje m.j. prenatální diagnostice, onkogenetice a reprodukční medicíně (péče o neplodné páry, dárcovství vajíček (oocytů) a spermií, poruchy a léčba mužské neplodnosti).

Proč svěřit Vaše zdraví do naší péče?

Diskrétní vyšetření
Diskrétní vyšetření

Zašleme vám odběrový set až domů. Vzorek spermatu si tak můžete odebrat v pohodlí domova. Vzorek nám ale musíte doručit do 2 h po odběru. Případně je možný odběr přímo na naší klinice v Praze Modřanech.

Komplexní péče
Komplexní péče

Poskytujeme celkovou péči zahrnující prevenci, vyšetření a konzultace. Zabýváme se mimo jiné inovativními medicínskými metodami v oblastech imunologie a genetiky.

Špičkové technologie
Špičkové technologie

Naše laboratoře jsou vybaveny špičkovými přístroji, jako je například průtokový cytometr, které umožňují širokou škálu testů a jejich následné vyhodnocování.

Individuální přístup
Individuální přístup

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Nacházíme příčiny problémů a jejich konkrétní řešení. Zajímá nás váš celkový zdravotní stav.

 

Máte otázky? Ptejte se!

Kontaktní informace