Služby
Medicínské centrum Praha
Mužská neplodnost

Recepce
pondělí–pátek
7:30–17:00 hodin

Ordinační hodiny
pondělí–pátek
7:30–18:00 hodin

Spermiogram
pondělí–čtvrtek
8:00–12:00 hodin

Příjem vzorků
pondělí–čtvrtek
8:00–12:00 hodin

O nás

Zdravá spermie je projektem Medicínského centra Praha.
V rámci tohoto projektu se specializujeme na problematiku mužské neplodnosti. Provádíme podrobné analýzy ejakulátu, mikrobiologické vyšetření a vyšetření na průtokovém cytometru. Pomáháme mužům, kteří mají zájem nechat si preventivně vyšetřit kvalitu svých spermií, snaží se založit rodinu, nebo už absolvovali vyšetření (spermiogram) v jiném zdravotnickém zařízení a rádi by své výsledky a další postup konzultovali s našimi odborníky.

Špičkové technologie

Disponujeme plně vybavenou laboratoří pro vyšetření spermií i jejich následné zamrazení. Veškeré naše vybavení je v souladu s moderními postupy a technologiemi.

Moderní postupy

Neustále sledujeme moderní trendy a postupy a přebíráme vše, co je účelné a logické, i s ohledme na nové výzkumy a technologie.

Lidský a citlivý přístup

Vždy je pro nás pacient na prvním místě, sázíme v komunikaci na důvěru, normální a citlivý přístup a přátelské prostředí.

Náš tým

MUDr. Silvie Růžičková

Konzultace výsledků vyšetření a možných příčin neplodnosti, prevence, genetika

Ve své více než 20leté praxi klinického genetika se věnuje m.j. prenatální diagnostice, onkogenetice a reprodukční medicíně (péče o neplodné páry, dárcovství vajíček (oocytů) a spermií, poruchy a léčba mužské neplodnosti).

MUDr. Radek Klubal

Imunologická onemocnění, jejich léčba a genetika

Přední český odborník v oblasti dermatovenerologie, imunologie, a infekčního lékařství. Je zakladatelem Medicínského centra Praha a garantem projektu Zdravá spermie.

MUDr. Barbora Grillová

Infekční a pohlavní choroby a jejich diskrétní léčba

MUDr. Barbora Grillová působí v rámci Medicínského centra Praha jako specialistka na venerologii a infekční onemocnění. Právě pohlavní choroby mohou mít zásadní vliv na schopnost reprodukce a kvalitu spermií.

Ing. Silvia Illýová

Výživové poradenství se zaměřením na zvýšení kvality spermií s ohledem na životní styl

S ohledem na rozbor výsledků spermiogramu vám naše specialistka doporučí také vhodné doplňky stravy a úpravu životosprávy.

Kde nás najdete

Praha – Modřany
Medicínské centrum Praha
Mezi Vodami 205/29 (u tramvajové zastávky Belárie)
143 00 Praha 4

Zobrazit na mapě

Služby na pobočce Modřany:

Praha – Vyšehrad
Medicínské centrum Praha – Odběrové pracoviště Qubix
Štětkova 1638/18 (vedle Kongresového centra)
140 00 Praha 4

Zobrazit na mapě

Služby na pobočce Modřany:

Na naší klinice nabízíme

Vyšetření spermií​

Pro zjištění základních informací o kvalitě vašich spermií se používá vyšetření spermiogramu. Vzorek ejakulátu lze díky odběrové sadě diskrétně odevzdat přímo v naší laboratoři.

Konzultace​

Při včasném zachycení a odborném vyhodnocení špatné kvality spermií lze následný proces zhoršování zvrátit nebo alespoň zpomalit, ať už úpravou životosprávy či dalšími způsoby – to vše společně probereme.

Zamrazení spermií​

V rámci projektu reprodukční medicíny připravujeme možnost preventivního uložení spermií za účelem pozdějšího použití pro oplodnění metodami asistované reprodukce.

O mužské neplodnosti

Příčiny​

Proč ztrácejí spermie vitalitu?​

Prevence​

Jak udržím své spermie déle zdravé?​

Léčba​

Existuje řešení mého problému?​